MURTZA DEMİR NE YAPMAK İSTİYOR?”

Murtaza Demir bir yandan “bu sadece bir yorumdu” derken, diğer yandan muhtemelen Halife’si olmalıki,  yazdığı yazısını Hamza Kurnaza yayımlatıyor. Bu yazısında kullandığı dil hiçte iddia ettiği olgun, Alevilerin birliğini isteyen bir dil olmayıp, Turgut Öker’in ifadesi alınmak üzere göz altına alınmasını meşru ve olması gereken bir durummuş gibi ele alıp, basit bir olaymış gibi gösterme çabası içinde olması neye yorumlanabilir?

Bir yandan Turgut Öker Aleviliği Alisiz gösterenlere “beyinsizler” derken Murtaza Demir’in Öker’i “Alisiz Alevilerin Peygamberi” ilan etmesinin mantıklı yanı olabilir mi? Öker’in “beyinsizler” yakıştırması ne kadar eleştiri gerektiriyorsa,  Demir’in “Alisiz Alevilerin Peygamberi” yakıştırmasıda en az diğeri kadar eleştirilmelidir.

Ne varki Demirin yaptığı buram, buram çekememezlik ve kıskançlık kokmakta. “Ben de gözaltına alındım, tutuklandım hatta işkencelerden geçirildim, ama kimsenin benim için kılı kıpırdamadı” serzenişini biraz kendini ön plana alarak, birazda Öker’e yapılanı hafife alarak anlatmaya çalışmışsa da Alevilerin içine nifak sokmaktan da geri kalmayı ihmal etmemiş. Böylece bizde Murtaza Demir’in bir başka yeteneğine vakıf olmuş olduk.

Murtaza Demir Turgut Ökere saldırgan tavır sergileyeceğine kendine sahip çıkılmaması (yakınmasında haklı olsada) bunun nedenini sorgulaması daha tutarlı ve kendisinden beklenen tavır olurdu.

meselenin aslını sevgili Deniz Çamur çok güzel kaleme almış, ondan okuyalım.

Murtaza Demir'in bana yönelik yazısına verdiğim son cevap www.AleviHaber.com Sitesi Manşetinde yayında,…

Deniz Çamur paylaştı: 30 Ocak 2019 Çarşamba