SOSYALİST HALK BELEDİYECİLİĞİ VE MAÇOĞLU

Bazı sevgili dostlarımız sayın Maçoğlu’nun aday adaylığını ortada hiçbir örgütsel karar olmadığı halde, kendi bireysel kararıymış gibi gösterip, Dersim merkezde haksız bir suçlama sonucu özelellikle AKP/MHP itifakına yarayacak bir söylem içine girmekteler. Dahası sadece burjuva ve havuz medyası tarafından pohpohlanıp, şişirildiği yanılsaması içinde bir söylem geliştirmekteler.

Videodaki röportajdan da anlaşıldığı gibi, Maçoğlu hiçbir yere dokundurtmadan, tam bir olgunluk ve hatta alçak gönüllülük temelinde, kırıcı olmamaya özen gösteren bir dille kendi projesini anlatıyor.  Ayrıca röportajı devrimci mücadelede bedel vermiş, halen mücadeleden geri çekilmemiş olan değerli canımız, yoldaşımız sevgili Veli Saçılık gibi birisiyle yapmış olması bu tür asılsız suçlamalarla gelen dostlarımızın bir daha düşünmelerini ve buna göre davranmalarını salık veririm.

Olması gereken bu demokratik ve centilmenlik ilkesi, bazı dostlarımızın  yabancı olduğu bir tutum olabililr. Ancak sevgili dostlar artık bizlerde modern toplum olarak adlandırdığımız ve Dersimlilerin genelinin savunduğu Sosyalist kültür gereği dostça tartışıp, dostça mücadele verip, sonuç ne olursa olsun dostça el sıkışmasını tam anlamıyla hayata geçirmeliyiz. Bu mücadele safhasında dikkat etmemiz gereken en önemli yan; biz birbirimize karşı mücadele ederken asıl rakibimiz olanın ekmğine yağ taşımamak olmalıdır.

Dersimin ve demokrasi güçlerinin bu mücadeleden kazanımla çıkması temennilerim, sevgi ve selamlarımla.

Hasan Topkaya

Anka başladı

Veli Saçılık ile Anka'nın bu haftaki konuğu Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim Belediye Başkan adaylığını değerlendiriyor.

YOL Televizyonu paylaştı: 27 Şubat 2019 Çarşamba