BU GÜZELİM ÜLKEYİ ELBİRLİĞİ İLE NASIL BU HALE GETİRDİNİZ?

Zorlu Holding seçimden sonra iflas açıklayacak, şu an haberin duyulmaması için çaba sarf ediliyor.
Sabancı Holding borçlarını ödeyemediği için varlıklarını yabancı alıcılara satışa çıkardı ve bu yılın sonuna doğru tamamen yok olacak.
Ali Ağaoğlu borçlarını ödeyemediği için bütün varlıklarını hacze kaptırmak üzere, avukatlardan mevcut borçları için süre istemiş.
Ülker ailesi iflas etti, ve fabrikalarını, üretim tesislerini teker teker satıyor.
Honda Türkiye fabrikasını bu yılın sonunda kapatıyor ve fabrikayı başka bir ülkeye taşıyor.
Toyota ve Mercedes Türkiye’deki fabrikalarında iş ve üretim miktarını azalttı, işçi çıkarmaya başladılar, ekonomistlerin tahminlerine göre bu yıl sonuna onlarda üretim tesislerini kapatmak zorunda kalacaklar.
Eczacıbaşı dolar fiyatlarından dolayı ilaç tedariğinde sıkıntı yaşamaya başladı, SGK’dan ve özel sektörden alacaklarını tahsil edemediği için şirketin mali durumunun iyi olmadığı söylentiler arasında.
Borusan Holding bu yıl dış pazardan aldığı araç miktarını düşürmek zorunda kaldı, inşaat sektörü kötü olduğu için sarf malzemesi satışları dibe vurdu, fabrikalarından işçi çıkarıyorlar, kira bedelleri karşılanamadığı için otomobil satış ofislerinin büyük çoğunluğunu kapatma kararı aldılar.
THY şu an resmi olarak iflas etmiş durumda. borçlarını ödeyemiyor, uçaklarını teknik bakımını yapamıyor, yurt dışındaki hava alanlarına borçlarını ödeyemiyor hatta borçları nedeniyle uçakların çoğuna yakıt dahi alamıyor. THY şu an pilotların büyük çoğunluğunu maaş düzensizliği nedeniyle yurt dışındaki şirketlere kaptırmaya başladı.Şimdi yukarıda yazdıklarım dikkat ettiyseniz hep büyük kuruluşlar, holdingler, anonim şirketleri, kısacası ülkenin temel ekonomik sisteminde söz sahibi yapılar, peki bu şirketler bu halde ise onlara nazaran daha küçük şirketler sizce ne durumdadır? bugün kaç şirketin bankalara yapılandırma ve ek süre talebine gittiğini biliyormusunuz? kaç şirketin konkordato talebi red ile sonuçlandı haberiniz var mı? madem ekonomi düzelecek neden hükumet bu şirketlerin konkordato talebini reddedip onların yok olmasına işçilerinin işsiz kalmasına göz yumuyor? Seçimden sonra her şey çok kötü olacak, o kadar kötü olacak ki karnınızı doyurmak için gıda dahi bulamayacaksınız. Seçimlerden sonra dolar 11tl’nin üstüne çıkacak, şu an milletin gözüne sokulan ve sözde %26 olduğu söylenen enflasyon değeri %170 miktarını aşacak, kısacası Türkiyeyi Venezuela benzeri bir ekonomik kaos bekliyor, hatta daha kötüsü olabilir çünkü bizde petrolde yok…”SECİM SONRASİNA ÖTELENEN, GİZLENEN” SORUNLAR !