KENDİ IRKINDAN UTANIP, “AFEDERSİNİZ BANA GÜRCÜ” DEDİLER DEYİP, IRKINI İNKAR EDEN BİRİ KAFA TASI ÖLÇMEĞE KALKARSA ŞAŞIRMAYALIM.

Temelli’den Erdoğan’a: Utanmasa kafatasımızı ölçecek!

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında söylediği, “Kürt bile değil” sözlerine yanıt verdi
Temelli'den Erdoğan'a: Utanmasa kafatasımızı ölçecek!

Temelli; “Diyor ki “Biz bu halka refah getirdik”. Siz bu halka zulüm, işsizlik borç getirdiniz. Bunları söyleyince diyor ki, o adam Kürt bile değil. Yahu hakaret ederken bile “Kürt bile” diyor. Yani bu ülkenin Kürt vatandaşlarını ikinci sınıf vatandaş yapma peşinde. Biz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyız. Biz Kürdüz,Türküz, Ermeniyiz. Biz ülkenin asıl sahipleriyiz. Sen kim oluyorsun? Sen daha bu ülkeyi anlayamamışsın. Sen ayrımcılıkla yol alacağını sanıyorsun. Utanmasa kafatasımızı ölçecek. Biz çok gördük bu zihniyette olanları ama tarih hiçbirinin adını hatırlamıyor. Tarih, bu halk için mücadele edenleri hatırlıyor. Tarih, bu ülke için mücadele edenleri hatırlıyor. O yüzden de sen bu ülkede büyük bir suç işliyorsun. halkı birbirinin karşısına getiriyorsun. Buna son ver. Bu, bu halka bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Türk-Kürt ayrımı, Türk-Ermeni ayrımı bu ülkeye acıdan zulümden başka bir şey getirmez. Biz bir aradayız, bizim böyle dertlerimiz yok. Biz, ortak vatanımızda bunun mücadelesini veriyoruz. Tıpkı Kemal Pir’ler gibi tıpkı Mahir Çayan’lar gibi Denizi Gezmiş’ler gibi. Sen bunları anlayamazsın. Bunları anlayamadığın için de ağzını her açtığında düşmanlıktan bahsedersin, ağzını her açtığında ayrımcılıktan bahsedersin” dedi.

“Bizim mitinglerimize kimse valinin, okul müdürünün izniyle gelmiyor “

Öğrencilerin Erdoğan’ın mitinglerine zorla götürülmesine de değinen Temelli; “Miting yapıyor, mitinge giden yok. Almışlar öğrencileri mitinge taşımışlar. Çocuklar o soğukta derslerinden olmuş. O sanıyor ki onu dinlemeye gelmişler. Bak söylüyorum, yine seni aldatıyorlar. Onlar lise talebesi lise. Bak burada lise talebesi yok. Burada herkes dersinde. Buraya gelen gönlüyle, vicdanıyla, iradesiyle geliyor. Buraya valinin emriyle gelen var mı? Okul müdürünün emriyle gelen var mı? Buraya zorla gelen var mı? Sonra da diyor ki belediyecilik gönül işidir. Kimsenin sende artık gönlü yok. Seni gönüllü olarak dinleyen de yok, senin mitingine gönüllü olarak gelen de yok. Edi bese.Sana tavsiyem bir sus. Hiç olmazsa 3 gün sus. Bırak halk konuşsun. Bırak insanlar konuşsun. Bırak dertlerini, çözüm taleplerini dile getirsinler. İşte o zaman bu ülkenin önü açılır. ama sen konuştukça bu ülkeye nefret tohumları ekiliyor, düşmanlık tohumları ekiliyor. Biz bu tohumları söküp atmasını biliriz” mesajlarını verdi.

Welgmedya Haber merkezi

Kaynak: Welg medya haber

Editör: haber merkezi